Solingen-nepravdy, fámy a mýty

Mezi uživateli kvalitních nožů "Solingen" je rozšířeno velké množství nepravd, fám a mýtů. K jejich výskytu přispěla v neposlední řadě šuškanda z dob komunismu, kdy výběr nožů nebyl zrovna valný.

Solingen = značka nožů
Samotný název Solingen neslouží v praxi jako značka, ale jedná se o německé město bohaté na rudu a ve světě známé produkcí velmi kvalitních nožů. "Pravý" výrobci používají vždy název firmy + výraz Solingen. Jedná se např. o: Wüsthof Solingen, Burgvogel Solingen, Razolution Solingen, Dovo Solingen, Böker Solingen, J.A.Henckels Solingen a další. Jelikož má výroba v tomto městě značnou tradici, existovali zde stovky nožířů. Dnes jich jsou pouze desítky, ale kvalita zůstává.

        
Při koupi tedy sledujte zmíněnou kombinaci slov v názvu, aby jste nekoupili napodobeninu. Ty se vyznačují tragickou kvalitou zpracování, nekvalitní ocelí, chybějícími písmeny v ochranné známce "Solingen" a příliš nízkou cenou.

město Maniago
Dalším významným evropským městem, které se proslavilo nožířským uměním je italské Maniago. I zde je velmi dlouhá tradice výroby a má podobnou historii jako Solingen. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení